Zabezpečovací tech.

Prodej, správa a realizace profesionálních elektronických zabezpečovacích systémů Paradox Duplex, které patří mezi nejpoužívanější alarmy v ČR.

EZS

Co jsou Elektronické Zabezpečovací Systémy - EZS

Označení elektronický zabezpečovací systém (EZS) je možné používat v mnoha případech. Nejčastěji se ale používá pro poplašné systémy - ALARMY. Většina alarmů do domu reaguje na narušení právě vyvoláním poplachu.

Elektronický proto, že se při jeho výrobě používá nepřeberné množství elektroniky díky, které dnešní systémy nabízejí nepřeberné množství funkci. Výstražný systém se může spustit analogovou (např. přerušením drátu) i digitální (detektor pohybu-PIR) detekcí.

Komunikace mezi detektory a ústřednou může být vedena kabelem, bezdrátově anebo kombinací předešlých způsobů tj. jeden detektor může být připojen kabelem a druhý bezdrátově.

Systémů elektronického zabezpečení je nepřeberné množství, od těch kde ústředna funguje i jako detektor a signalizace až po složité systémy s jednotlivými komponenty rozmístěnými nezávisle na sobě. Popis složitějšího elektronického zabezpečení nemovitosti.

Drátové elektronické zabezpečovací systémy

Klasické prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace.

Charakteristika systému

  • Jsou většinou levnější
  • Lze kombinovat produkty více výrobců
  • Nemusí se měnit baterie ve snímačích

Bezdrátové elektronické zabezpečovací systémy

Výhodou je zejména rychlá montáž i demontáž a snadná rozšiřitelnost EZS. Zásadní nevýhodou je nekompatibilita bezdrátových EZS mezi rozdílnými výrobci.

Charakteristika systému

  • Rychlá montáž i demontáž
  • Není třeba nic vysekávat, lištovat, či jinak mechanicky zasahovat do objektu
  • Snadná rozšiřitelnost

Srdcem EZS je zabezpečovací ústředna. To je relativně malé zařízení, dnes už bez výjimky řízené mikroprocesorem, ke kterému jsou nějakým způsobem vždy připojeny všechny ostatní komponenty v dané aplikaci použité. Jedná se zejména o pohybová čidla, tedy detektory reagující na pohyb osob v hlídaném prostoru, magnetické kontakty na dveřích, oknech apod., audiodetektory – čidla reagující na zvuk rozbíjejícího se skla, detektory úniku plynu, vody, otřesu, detektory požáru a mnoho jiných typů senzorů.

Jak funguje ústředna

Ústředna sleduje jejich stav, a podle režimu, ve kterém se nachází a programu, který lze v široké míře upravovat, aktivuje různá výstupní zařízení - sirény, blikače – zavírá, či otevírá vrata, aktivuje GSM modul, který zasílá na mobilní telefon zákazníkovi zprávu např. o narušení objektu apod. Zároveň může pomocí telefonního komunikátoru předat zprávy na Pult Centrální Ochrany, jehož operátoři pak jednají dle předem domluvených instrukcí, např. vysílají zásahovou jednotku apod.

Nejrozšířenější zabezpečovací systémy

Alarmy Paradox

Domovní alarmy Paradox

Kanadská firma PARADOX je jedna z nejuznávanějších výrobců alarmů na světě. Dlouhodobá strategie kvality výroby a zapracování novinek udržuje výrobce alarmů Paradox na světové špičce. Široká nabídka drátově propojených alarmů, bezdrátových systémů, modulů a doplňků pro kvalitní profesionální zabezpečení malých i středně velkých objektů.

Nejmodernější technologie zabezpečení

S využitím průlomové technologie GuardWall zajišťuje alarm Digiplex ochranu všech objektů. Plně modulární technologie, zajišťuje maximální přizpůsobení konkrétním požadavkům aplikace a možnost inovace.

Integrovaný přístupový systém

Plná integrace zabezpečovacího a přístupového systému, umožňuje mnoho dalších funkcí, jako je ovládání zabezpečení přístupovými kartami, monitorování dveří zabezpečovacím systémem, řízení výstupů na základě libovolné události nebo událostí (např. pro řízení osvětlení, klimatizace, topení atd.) a ukládání všech událostí do historie systému pro pozdější vyhledávání.

Bezdrátová nádstavba

Bezdrátová nástavba umožňuje připojení bezdrátových detektorů nebo bezdrátové ovládání systému. Systém lze také dálkově ovládat pomocí telefonu s tónovou volbou, kterým můžeme nastavovat a odstavovat jednotlivé skupiny nebo ovládat výstupy, např. garážová vrata. Pro komfortní obsluhu lze systém také ovládyt a monitorovat pomocí speciálních programů z PC.

Zajímají Vás další informace? Neváhejte se na nás obrátit.

Informace o ochraně osobních údajů